FINAŁ THE MURPH CHALLENGE POLAND 2022, 28 MAJA NA STADIONIE ŚLĄSKIM W CHORZOWIE
W RAMACH OBCHODÓW DNIA WETERANA DZIAŁAŃ POZA GRANICAMI PAŃSTWA
START: 28 maja 2022 r.
GODZINA: 10:00
UCZESTNICY: 32 najlepszych zawodników z tegorocznej edycji ONLINE
MIEJSCE: Stadion Śląski w Chorzowie
ZADANIE GŁÓWNE: 1600 m biegu, 100 podciągnięć nachwytem na drążku, 200 pompek, 300 przysiadów, 1600 m biegu
KATEGORIE: „BODY ARMOR”, „VETERAN”
LIMITY:
– kobiety – kamizelka 6 kg – 60 minut
– mężczyźni – kamizelka 9 kg – 50 min
„The Murph Challenge” to crossfitowe zawody i jednocześnie jeden z najpopularniejszych treningów z cyklu HERO WOD na świecie.
Ten WOD poświęcony jest upamiętnieniu żołnierza US NAVY SEAL, LT Michael P. Murphy, który zginął bohaterską śmiercią 28 czerwca 2005 roku podczas misji w Afganistanie.
Nasze wydarzenie ma głównie na celu upamiętnienie polskich żołnierzy, którzy ponieśli śmierć służąc ojczyźnie poza jej granicami.
W finale The Murph Challenge Poland 2022 wezmą udział najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całego kraju, którzy osiągnęli czołowe lokaty startując w edycji ONLINE tego wydarzenia w kategoriach BODY ARMOR I VETERAN BODY ARMOR.
Dochód z tych wszystkich edycji będzie przekazany dla Mikołajka chorego na SMA.
Celem wydarzenia jest nie tylko upamiętnienie bohaterskiego żołnierza US NAVY SEAL, LT Michael P. Murphy, który zginął 28 czerwca 2005 roku podczas misji w Afganistanie ale też:
– upamiętnienie polskich żołnierzy, którzy ponieśli śmierć służąc Ojczyźnie poza jej granicami.
– wyrażenie szacunku do żołnierza polskiego w związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Weterana Działań Poza Granicami PAŃSTWA.
– dbałość o wysoką sprawność fizyczną żołnierzy i funkcjonariuszy
ZOBACZ INSTRUKTAŻ DO ĆWICZEŃ
„The Murph Challenge” to crossfitowe zawody i jednocześnie jeden z najpopularniejszych treningów z cyklu HERO WOD na świecie. Nazwa wywodzi się od akronimu angielskiego wyrażenia „workout of the day” i oznacza trening dnia nazwany imieniem bohatera. „The Murph Challenge” to zestaw ćwiczeń przygotowany z myślą o komandosie Navy SEALs – por. Michaelu Murphu, który w 2005 roku zginął podczas operacji specjalnej w Afganistanie.
„Historia LT Michael P. Murphy jest znana wszystkim żołnierzom na całym świecie ale i nie tylko żołnierzom. Również młodemu pokoleniu, przyszłym żołnierzom i funkcjonariuszom. A działalność wszystkich fundacji pozwala nam, żołnierzom, czy byłym żołnierzom, służyć i funkcjonować w poczuciu, że to poświęcenie dla Ojczyzny nie będzie zapomniane. Zwłaszcza kiedy żołnierz jest ranny czy niestety umiera.”
Głównymi partnerami naszego wydarzenia są Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Stadion Śląski w Chorzowie.
Wydarzenie współorganizuje Fundacja Bieg Rzeźnika, z którą również współorganizuję w Bieszczadach ekstremalny bieg „Maraton-Selekcja”, memoriał poświęcony śp. płk Berdychowskiemu, twórcy i pierwszemu Dowódcy JW. AGAT.
Wspierać to wydarzenie też będzie znane z wysokiej jakości szkoleń i zawodników Centrum Szkoleniowo-Sportowe „HELLWOOD” z Gliwic.
DLACZEGO W POLSCE W TAKIM WYDANIU
Osobiście wspieram wszelkie Fundacje, które dbają o żołnierzy i funkcjonariuszy rannych podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i za granicą oraz wspierają również rodziny poległych, min. Fundacja Sprzymierzeni z GROM.
Historia LT Michael P. Murphy jest znana wszystkim żołnierzom na całym świecie i nie tylko żołnierzom. Również młodemu pokoleniu, przyszłym żołnierzom i funkcjonariuszom. A działalność wszystkich fundacji pozwala nam, żołnierzom, czy byłym żołnierzom, służyć i funkcjonować w poczuciu, że to poświęcenie dla Ojczyzny nie będzie zapomniane. Zwłaszcza kiedy żołnierz jest ranny czy niestety umiera.
Data realizowania na całym świecie tego treningu odbywa się w tym samym terminie. Jestem oficjalnym partnerem tego międzynarodowego wydarzenia co sprawia, że będziemy uczestniczyć oficjalnie w tym międzynarodowym upamiętnieniu poległego w akcji operatora sił specjalnych.
Poza tym ten trening jest możliwy do zrealizowania w każdym miejscu, jedynie potrzebny jest nam drążek do podciągania, miejsce do przebiegnięcia wymaganego dystansu. Dlatego tak chętnie trenuje się go również na misjach zagranicznych. Można go robić w pełnej wersji w kamizelce taktycznej (mężczyźni 10 kg, kobiety 6 kg) lub w wersji tzw. extra light czyli bez obciążenia i zamiast podciągnięć zrobić tzw. pompki australijskie.
Zachęcam do udziału w wydarzeniu.
mjr rez. Wojciech „Zachar” Zacharków