THE MURPH CHALLENGE POLAND- 30.05.2020
Start: 30 maja 2020 r. o godz. 12:00 w formule: ONLINE.
Zadanie główne: 1600 m biegu, 100 podciągnięć nachwytem na drążku, 200 pompek, 300 przysiadów, 1600 m biegu.
Dopuszczalne są 3 sposoby wykonania zadania:
- 1 WARIANT: Całość powtórzeń i kolejność ćwiczeń wykonana po kolei jak zapisane w zadaniu głównym
- 2 WARIANT: Kolejność ćwiczeń obowiązkowa jak w zadaniu głównym ale w 10 seriach: 10 serii x 10 podciągnięć, 20 pompek, 30 przysiadów
- 3 WARIANT: Kolejność ćwiczeń obowiązkowa jak w zadaniu głównym ale w 20 seriach: 20 serii x 5 podciągnięć, 10 pompek, 15 przysiadów
Celem wydarzenia jest nie tylko upamiętnienie bohaterskiego żołnierza US NAVY SEAL, LT Michael P. Murphy, który zginął 28 czerwca 2005 roku podczas misji w Afganistanie ale też:
– upamiętnienie polskich żołnierzy, którzy ponieśli śmierć służąc Ojczyźnie poza jej granicami.
– wyrażenie szacunku do żołnierza polskiego w związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Weterana Działań Poza Granicami PAŃSTWA.
– dbałość o wysoką sprawność fizyczną żołnierzy i funkcjonariuszy
W ten sposób również chcemy umacniać postawy patriotyczne i rozbudzanie szacunku do żołnierza polskiego w związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Weterana Działań Poza Granicami PAŃSTWA.
Organizator: „Zachar Training Group” Wojciech Zacharków
Partnerzy:
- Ginger’s Tactical Gear
- Fundacja Sprzymierzeni z Grom
Opłata startowa: 150 zł brutto
- Do 22 maja 2020: 150 zł
- Po 23 maja 2020: 200 zł
- Żołnierze i funkcjonariusze czynnej służby*: 75 zł
- Weterani Działań Poza Granicami Państwa*: 1 zł
* obowiązkowo przesłać skan ważnej Legitymacji
W ramach opłaty startowej zawiera się:
- Koszulka techniczna,
- Nagrody za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii – wygrywa najszybszy zawodnik
- Gadżety do pakietu od partnerów i sponsorów
- Dodatkowo, wszyscy, którzy ukończą pozytywnie wyzwanie, otrzymają pamiątkowe medale.
- Nie gwarantujemy otrzymania pełnych pakietów startowych przez osoby zapisujące się na zawody po 22 maja 2020r.
- Opłata również będzie pokrywać koszty wysyłki pakietów startowych przed startem oraz w drugiej kolejności po analizie wyników z nadesłanych materiałów – medale za ukończenie wyzwania
- Część wpisowego przekażemy na konta fundacji Sprzymierzeni z Grom oraz fundacji The LT Michael P. Murphy Memorial Scholarship Foundation
Formuła: ONLINE – Zawodnicy startują w swoich miejscach pobytu/zamieszkania, rejestrują swój start w formie video (szczegóły w regulaminie) i następnie wysyłają w określonej formie na podany w regulaminie adres mailowy pliki, które wspólnie z jury oceniamy
Miejsce ćwiczenia: dowolne z dostępem do drążka lub innego stałego elementu, na którym można wykonać prawidłowe podciąganie lub zawiesić tzw. taśmy podwieszane (np. Trec Multiworkout straps) i dowolnej trasy biegowej. Dopuszczone w obecnej sytuacji Pandemii jest wykorzystanie do biegu bieżni elektrycznej tzw. Treadmil lub innej.
Limit czasu: 90 min
Biuro Zawodów: stałe w Gliwicach boisko Orlik przy ul. Jasna ale też mobilne, ponieważ jeśli będzie już taka możliwość będziemy chcieli „skontrolować” niektórych uczestników w trakcie wykonywania ćwiczeń.
Kategorie:
- 1. „BODY ARMOR” – start w kamizelce lub plecaku z obciążeniem: kobiety 6 kg, mężczyźni 10 kg
- 2. „LIGHT” – start bez dodatkowego obciążenia kobiety i mężczyźni ale obowiązkowo jest podciąganie i prawidłowe pompki;
- 3. „EXTRA LIGHT” – start bez dodatkowego obciążenia kobiety i mężczyźni, dopuszczalne jest zamiast podciągania na drążku przyciąganie na taśmach w opadzie tułowia oraz tzw. pompki „damskie”
DLACZEGO W POLSCE W TAKIM WYDANIU
Osobiście wspieram wszelkie Fundacje, które dbają o żołnierzy i funkcjonariuszy rannych podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i za granicą oraz wspierają również rodziny poległych, min. Fundacja Sprzymierzeni z GROM.
Historia LT Michael P. Murphy jest znana wszystkim żołnierzom na całym świecie i nie tylko żołnierzom. Również młodemu pokoleniu, przyszłym żołnierzom i funkcjonariuszom. A działalność wszystkich fundacji pozwala nam, żołnierzom, czy byłym żołnierzom, służyć i funkcjonować w poczuciu, że to poświęcenie dla Ojczyzny nie będzie zapomniane. Zwłaszcza kiedy żołnierz jest ranny czy niestety umiera.
Data realizowania na całym świecie tego treningu (25.05) zbiega się z obchodami w naszym kraju Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa dlatego nasze wydarzenie chciałem zrealizować w dniu 30.05.
Jestem oficjalnym partnerem tego międzynarodowego wydarzenia co sprawia, że będziemy uczestniczyć oficjalnie w tym międzynarodowym upamiętnieniu poległego w akcji operatora sił specjalnych.
Poza tym ten trening jest możliwy do zrealizowania w każdym miejscu, jedynie potrzebny jest nam drążek do podciągania, miejsce do przebiegnięcia wymaganego dystansu. Dlatego tak chętnie trenuje się go również na misjach zagranicznych. Można go robić w pełnej wersji w kamizelce taktycznej (mężczyźni 10 kg, kobiety 6 kg) lub w wersji tzw. extra light czyli bez obciążenia i zamiast podciągnięć zrobić tzw. pompki australijskie.
Zachęcam do udziału w wydarzeniu.
mjr rez. Wojciech „Zachar” Zacharków